Blickle Oy

Blicklen tytäryhtiö Suomessa

Blicklen pyöriä on tuotu maahan jo 70-luvun puolivälistä ja omalla tytäryhtiöllä Suomen markkinoilla on oltu aivan 90-luvun alusta alkaen. Kiitos asiakkaidemme olemme vakiinnuttaneet asemamme Suomen pyörämarkkinoilla ja meitä on nyt kymmenen hengen ammattitaitoinen tiimi myynnin ja logistiikan tehtävissä.

Varsin kattava varastomme sijaitsee Vantaan Petikossa hyvien kulkuyhteyksien varrella. Meille on helppo tulla tilattuja pyöriä noutamaan tai sitten paikan päälle sopivaa pyörää valitsemaan. Jos optimaalinen pyörä ei löydy heti varastostamme, se todennäköisesti saadaan seuraavalle viikolle tai tarvittaessa nopeamminkin tehtaan logistiikkakeskuksesta.

Henkilökuntamme 

Kare Vartiainen 

Kare Vartiainen
Toimitusjohtaja

Sähköpostiosoite: kare.vartiainen@blickle.fi
Puhelinnumero: +358 400 694 538

 

Thomas Bullivant 

Thomas Bullivant
Myyntipäällikkö, Länsi-Suomi

Sähköpostiosoite: thomas.bullivant@blickle.fi
Puhelinnumero: +358 400 709 545
Arto Aspelin

Arto Aspelin
Myyntiedustaja, Keski-Suomi

Sähköpostiosoite: arto.aspelin@blickle.fi
Puhelinnumero: +358 41 535 6713
Antti Kettunen 

Antti Kettunen
Myyntiedustaja, Itä-Suomi

Sähköpostiosoite: antti.kettunen@blickle.fi
Puhelinnumero: +358 40 550 4930
Mika Koukkunen 

Mika Koukkunen
Myyntiedustaja, Pohjois-Suomi

Sähköpostiosoite: mika.koukkunen@blickle.fi
Puhelinnumero: +358 400 709 473
Sami Laamanen 

Sami Laamanen
Myyntineuvottelija

Sähköpostiosoite: sami.laamanen@blickle.fi
Puhelinnumero: +358 400 529 992
Marko Lundin 

Marko Lundin
Myyntineuvottelija

Sähköpostiosoite: marko.lundin@blickle.fi
Puhelinnumero: +358 45 127 9571
Virpi Saarelma 

Virpi Saarelma
Taloushallinto

Sähköpostiosoite: virpi.saarelma@blickle.fi
Puhelinnumero: +358 40 775 2783
Marko Soekkinen 

Marko Siekkinen
Varasto

Sähköpostiosoite: marko.siekkinen@blickle.fi
Puhelinnumero: +358 40 556 9332
Marcus Bullivant 

Marcus Bullivant
Myyntiedustaja, Keski-Suomi

Sähköpostiosoite: marcus.bullivant@blickle.fi
Puhelinnumero: +358 44 974 4214
Laura Luhanko 

Laura Luhanko
Varasto

Sähköpostiosoite: laura.luhanko@blickle.fi